Kadra nauczycielska

Wychowawcy

Drużyna harcerska

122 Drużyna harcerska "Żaki"

Na terenie szkoły działa 122 Drużyna Harcerska "ŻAKI", która jest jest drużyną koedukacyjną , zrzeszającą młodzież ze szkoły podstawowej oraz z gimnazjum w Strzelcach.

Kadra drużyny:
Funkcję drużynowej pełni hm Jolanta Piotrowicz, pwd Grażyna Balińska.
Funkcję przybocznych pełnią: Krzysztofa Balińska i Paulina Albiniak.

Dużą wagę przykładamy do ciągłego doskonalenia naszych umiejętności. Korzystamy z pism harcerskich, podpatrujemy pracę innych drużyn wdrażając u nas najlepsze pomysły.

Wizja pracy drużyny:

Praca drużyny ma na celu przygotowanie dobrego planu naboru w szkole podstawowej. Na przygotowanie planu pracy i planu imprez dla szkoły przewidziany jest miesiąc wrzesień. Zbiórki odbywają się dwa razy w miesiącu w soboty, jednak co tydzień harcerze spotykają się z drużynowym. Są to spotkania na przerwach szkolnych, krótkie zbiórki alarmowe, wspólne wyjścia itp. Chodzi o to, aby był stały kontakt między drużynowym a harcerzami.

Drużyna pracuje w oparciu o system metodyczny ZHP, dla stosownej grupy wiekowej i instrukcję działalności drużyny .

Drużyna realizujew założenia harcerskiego systemu wychowawczego. Stopnie harcerskie i sprawności są jednym z filarów naszego działania.

Jesteśmy przekonani, ze szkoła to taki czas w życiu młodego człowieka, kiedy trzeba nauczyć się samodzielności i umiejętności podejmowania decyzji. Chcemy to osiągnąć przez uczestnictwo w imprezach , które będą przygotowywali sami harcerze.

Bardzo dużą wagę przykładamy do tego, aby harcerze występowali w strojach harcerskich. Wprowadziliśmy dzień mundurowy w szkole, chcemy także wprowadzić jednolite stroje (koszulki, kurtki i spodnie), w których drużyna będzie występowała tam, gdzie nie możliwe będzie założenie mundurów. Chcemy także, aby 122 Drużyna Harcerska "Żaki" była rozpoznawalna na forum hufca Kutno.

Ciekawe strony

Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Strzelcach